16è CAMPIONAT DE CATALUNYA DE ROUND 900 I D'ARC ADAPTAT

Com cada any, el mes de setembre es presenta amb una cita esportiva ben esperada, l’emblemàtic Campionat de Catalunya Round 900 i d’arc adaptat, que celebrava el passat cap de setmana la 16è edició, organitzada pel Club Arc Montjuïc i la Federació Catalana de Tir amb Arc.

 Des de les primeres hores del dissabte 14 de setembre, el Castell de Montjuïc ja s’omplia d’arc, fletxes i esportistes amb moltes ganes d’una nova temporada de tir amb arc I ben disposats a lluitar pel pòdium català. El dissabte al matí s’enfrontaven els arcs instintius, Nu i Longbow, seguits pel torn dels esportistes més joves, que gaudien de la competició el dissabte per la tarda. Diumenge 15 de setembre tocava el torn a les divisions d’arc Recorbat i Compost que tancaven un any més, el Campionat de Catalunya.

La participació ha estat molt alta, amb un total de 125 arquers i arqueres de totes les divisions i edats. S’han batut molts rècords i s’han entregat moltes medalles, així que podem dir que ha estat un cap de setmana d’èxit.

Podeu reviure la competició aquí:

Àlbum dissabte matí: https://flic.kr/s/aHsmGYYhYc

Àlbum dissabte tarda: https://flic.kr/s/aHsmGZ1NGM

Àlbum diumenge: https://flic.kr/s/aHsmGZ37Eo

Endavant arquers i arqueres, que ens espera una temporada amb molt de nivell !

 

RESULTATS

LONGBOW SENIOR HOME:

1

Enrique Flores Delgado

CTAR

769

2

Juli Amat Bertran

CB3D

727

3

Angel Guillen Lopez

CEAB

682

LONGBOW VETERÀ HOME:

1

Pedro J. Baños Giménez

TAU

617

2

Jardel Tomas Magriña

C.A. Anoia

606

INSTINTIU ESQUIROL HOME:

1

Pol Orduña Monfort

CAM

562

INSTINTIU BENJAMÍ HOME:

1

Roger Orduña Monfort

CAM

657

INSTINTIU CADET HOME:

1

Adrian Sanchez Abad

CACV

765

INSTINTIU SÈNIOR DONA:

1

Miriam Monfort Fernandez

CAM

810

INSTINTIU SÈNIOR HOME:

1

Jordi Almirall Paüls

CAOL

771

2

Fernando Aixa Torres

CAM

762

3

Andres Ruiz Lopez

CB3D

747

INSTINTIU VETERÀ HOME:

1

Ramon Garcia Serrano

CAM

785

2

Victor Manuel Marti Simo

ACC

777

3

Feliz Sànchez Torres

CAOL

728

NU SÈNIOR DONA:

1

Marta Gimeno Bonells

TAO

789

2

Yolanda Aransay Tomé

CCTA

754

3

Raquel Redondo Garces

CAOL

715

NU SÈNIOR HOME:

1

Sebastià Juanola Codina

CTACM

841

2

Angel Galiano Hernandez

CTAF

834

3

Dani Romero Pérez

CTACM

830

NU VETERÀ DONA:

1

Susana Climent Soria

CAM

519

NU VETERÀ HOME:

1

Antoni Sinfreu Vergara

AND-LV

760

2

Joan Guitart Comas

ACC

723

3

Antonio Gonzalez Cordon

CAM

708

ESTÀNDARD SENIOR DONA:

1

Laura Maria Suarez Garrote

TAU

691

2

Laura Clua Fernandez

CA TORR

515

ESTÀNDARD SENIOR HOME:

1

Luis Curiel Labrador

TAU

690

ESTÀNDARD VETERÀ HOME:

1

Carlos Delgado Cámara

CAM

642

RECORBAT BENJAMÍ HOME:

1

Daniel Espès de Haro

TAU

783

2

Pau Gimeno Fernandez

CAM

721

3

Nicolas Aixa Martinez

CAM

673

RECORBAT ALEVÍ DONA:

1

Leire Garcia Callejon

CAM

797

2

Angels Marsal Gutierrez

CTAC

759

3

Maria Perez de Tudela

CAM

639

RECORBAT ALEVÍ HOME:

1

Jan Dominguez Gonzalez

CTAF

771

RECORBAT INFANTIL HOME:

1

Pablo Espès de Haro

TAO

787

RECORBAT CADET DONA:

1

Aida Dominguez Gonzalez

CTAF

788

2

Maria Laguardia Pons

CTAC

771

RECORBAT CADET HOME:

1

Miquel Marsal Gutierrez

CTAC

820

2

Joan Forcada Busquets

CTAF

785

3

Pablo Zamora Garcia

CAM

777

RECORBAT JÚNIOR DONA:

1

Maria Pitarch Laguna

CTAC

794

RECORBAT JÚNIOR HOME:

1

Pablo Mercader Pérez

CAM

818

2

Victor Delgado Lara

CAM

780

RECORBAT SÈNIOR DONA:

1

Maria Pilar Farré Pinilla

CTALL

744

2

Laia Cortel Carrasco

TAO

740

3

Lourdes Barba Segura

TAO

694

RECORBAT SÈNIOR HOME:

1

Arnau Peña Cervelló

CAM

821

2

Jordi Tarragó Mérida

CTALL

759

3

Rafael Azuaga Mérida

CAM

743

RECORBAT VETERÀ HOME:

1

Boni Gómez

CAM

761

2

Manuel Hernandez Higuera

ACC

722

3

Jose Bravo Navas

AECPL

710

RECORBAT ADAPTAT:

1

Hector Garcia Dorado

TAO

705

COMPOST INFANTIL DONA:

1

Núria Sinfreu Abad

AND-LV

846

COMPOST JÚNIOR HOME:

1

Javier Muñoz Pizarro

CACV

788

COMPOST SÈNIOR DONA:

1

Montserrat Martin Moncusi

AEEF

807

2

Anna Floriach Llobera

TEM

799

3

Manuela Martinez Zurita

TACAM

773

COMPOST SÈNIOR HOME:

1

Cesar Gomez Serra

TACAM

884

2

David Perez Sanchez

CAM

851

3

F. Javier Madrigal Perez

CTAR

849

COMPOST VETERÀ DONA:

1

Ester Semis Astier

CAT

834

COMPOST VETERÀ HOME:

1

Santi Cuello Perez

CTAF

856

2

Carles Marti Estape

CAM

846

3

José Manuel Muñoz Trejo

CAM

844

COMPOST ADAPTAT:

1

Jesus Lopez Gonzalez

TIANA

840

IANSEO Resultats individuals - 16è CP CAT ROUND 900
Aquest lloc web utilitza Cookies pròpies i de tercers per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis. Si continua navegant, suposa la acceptació de l’ instal·lació de les mateixes. L’usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu disc dur, encara que haurà de tenir en compte que l’esmentada acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web
Acceptar | Com Configurar