EL 24è CAMPIONAT DE CATALUNYA 3D PROCLAMA ELS SEUS CAMPIONS

Montcada i Reixac acull aquest cap de setmana el 24è Campionat de Catalunya de tir de bosc 3D. Aquesta disciplina que es practicada a l’aire lliure reuneix als arquers i arqueres més aventurers, que volen gaudir del tir amb arc a la natura, amb una àmplia varietat de tirs a distàncies desconegudes i en circuits integrats dins dels boscos.

En aquest ocasió, més d’un centenar d’esportistes de totes les divisions d’arc s’han desplaçat fins a les instal·lacions del Club Català de Tir amb Arc per a disputar el Campionat, que posa el punt i final a la temporada 2019 de la modalitat de 3D. La competició donava el tret de sortida a les 9:00h del diumenge 9, amb 135 esportistes ben preparats per a gaudir de la jornada.

La primera fase classificatòria, que consistia en un recorregut de 24 dianes, assegura el pòdium català a 22 arquers i arqueres, i porta a 36 esportistes a disputar-se en semifinals, les primeres posicions catalanes en arc Nu, Compost, Instintiu i Longbow.

El Campionat de Catalunya proclama 21 Campions, 16 Sotcampions i penja les 12 medalles de bronze de la temporada 2019 de tir de bosc 3D. 

Enhorabona a tothom!

       
     1ª POSICIÓ:
 2ª POSICIÓ:
 3ª POSICIÓ:
Arc Nu Menors 14 ROC RUEDA DOMENÈCH MIQUEL MONTESINOS SORIANO -
Arc Nu Cadet Dona GEORGINA SEGUÍ SOLDADO - -
Arc Nu Cadet Home DAVID BONELL BRUGUERA - -
Arc Nu Júnior Dona DIANA SEGUÍ SOLDADO ANNA CASTELLS AVILÉS -
Arc Nu Júnior Home ALOÏS EGEA MANCOIN - -
Arc Nu Sènior Dona ROSA MIÑANO MIQUEL M. LUZ JAVIER CAMPOS YOLANDA ARANSAY TOMÉ
Arc Nu Sènior Home DAVID GARCIA FERNANDEZ SEBASTIÀ JUANOLA CODINA TOLO JIMÉNEZ MEJÍAS
Arc Nu Veterà Home ADOLF PRIANTE VIDAL JOSEP SANCHEZ LAMARCA JOSEP M. CASTELLS PRAT
         
Arc Longbow Menors 14 ALBERT BORRULL LUCENA JORDI LORENZ MOYA -
Arc Longbow Cadet Home MAX PÉREZ CORCOLES - -
Arc Longbow Sènior Dona ROSA MARIA LUCENA MACIAS MONTSE AGUIRRE POLO ALICIA VARGAS COTS
Arc Longbow Sènior Home JUAN JOSE RUIZ CABEZA JULI AMAT BERTRAN ARIEL ARRASTIA COVELLA
Arc Longbow Veterà Home HILARI OLIVAS SANCHEZ JAUME PEREZ BARRACHINA FCO. JAVIER BERROCOSO SANCHEZ
         
Arc Instintiu Menors 14 ANI MUÑOZ CORTÉS - -
Arc Instintiu Cadet Home ADRIAN SANCHEZ ABAD RUBEN ORTEGA BATISTA POL MOYES ULLOA
Arc Instintiu Sènior Dona FRANCESC CASTRO REBELLON OSCAR AMATE CEREZO CARLOS MARCO RUBIO
Arc Instintiu Sènior Home LIDIA ARBÓS ROQUÉ CLAUDIA SENSERRICH NAVARRO NOELIA FERNANDEZ PUIG
Arc Instintiu Veterà Home MANEL PASCUAL CANPISTO JOSE RODRIGUEZ PARREÑO JAVIER PEREZ GARCIA
         
Arc Compost Júnior Home JORDI RICART ROIG MARC LOPERA ESQUIROL -
Arc Compost Sènior Dona ANNA SOLARES ALBETS MªANGELA MARTINEZ RUIZ MONTSERRAT MUÑOZ BARÓ
Arc Compost Sènior Home JORDI GINESTERA SAROLA JORDI SOLER MASNOU FRANCISCO GRIS ABRIL
       

 

Podeu accedir a l'àlbum de fotos complet, aquí https://flic.kr/s/aHsmEbTHHK

 

Resultats ELIMINATORIES I FINALS - 24è CP CATALUNYA 3D (MONTCADA I REIXAC, 9 JUNY '19)
RESULTATS INDIVIDUALS - 24è CP CATALUNYA 3D (MONTCADA I REIXAC, 9 JUNY '19)
Aquest lloc web utilitza Cookies pròpies i de tercers per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis. Si continua navegant, suposa la acceptació de l’ instal·lació de les mateixes. L’usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu disc dur, encara que haurà de tenir en compte que l’esmentada acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web
Acceptar | Com Configurar